نحوه نصب کارت شبکه وایرلس

به کمک این مقاله‌، با نحوه نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۷ آشنا خواهید شد. ابتدا تعریف درستی از کارت شبکه ارائه خواهیم داد و انواع آن را به اختصار توضیح می‌دهیم. سپس به آموزش نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۷ خواهیم پرداخت تا با طریقه نصب کارت شبکه در ویندوز ۷ و ۱۰ به خوبی آشنا شوید. با پیشگام رایانه همراه باشید.

کارت شبکه چیست؟

NIC مخفف عبارت Network Interface Card به معنای کارت واسط شبکه است. این سخت افزار به صورت کارتی در شیارهای توسعه مادربورد کامپیوتر قرار میگیرد.اکثر کامپیوترها این کارت را به صورت built-in دارند (به این معنا که آن‌ها بخشی از مدار برد اصلی هستند) اما همچنین می‌توان کارت شبکه را برای افزایش و بهبود عملکرد کامپیوتر به آن افزود.
کارت شبکه واسطی است بین کامپیوتر و شبکه. کارت شبکه چه برای شبکه کابلی یا بی­‌سیم، چه شبکه اترنت یا wi-fi ، و چه کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ یا سرور بخشی حیاتی و ضروری است.

آموزش نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰

چگونگی نصب کارت شبکه بستگی زیادی به اینترنال بودن و یا اکسترنال بودن آن دارد که هنگام نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ باید به آن توجه شود. کارت شبکه وایرلس دارای دو نوع رایج PCI و USB است که در نوع اول، مستقیم روی مادربرد نصب می‌شوند و در نوع دیگر آن، کارت شبکه از طریق پورت یو اس بی به صورت plug&play به کامپیوتر متصل می‌شود. بنابراین پیش از اینکه دنبال آموزش نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز باشید می‌بایست ابتدا نوع کارت شبکه وایرلس خود را بدانید.

نحوه نصب کارت شبکه PCI در ویندوز ۱۰

ابتدا کارت شبکه را به کامپیوتر خود اضافه کنید. برای این کار باید آن را در اسلات PCI مادربرد نصب کنید. (اسلات های سفید رنگ، PCI هستند که محل نصب کارت شبکه وایرلس می‌باشند.) برای نصب کارت شبکه وایرلس در مرحله اول برق کامپیوتر را قطع کنید و ۱۰ ثانیه صبر کنید؛ سپس می‌توانید همانند عکس، کارت شبکه وایرلس را به مادربرد متصل کنید. بعد از این کار می‌توانید کارت شبکه وایرلس را به کیس پیچ کنید و برای نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ آماده شوید.

بعد از روشن شدن کامپیوتر سی‎دی درایور کارت شبکه وایرلس را اجرا کنید و مراحل نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ را انجام دهید. سپس آیکون مربوط به وایرلس را می‌بایست در toolbar ویندوز مشاهده کنید. در صورتی که درایور کارت شبکه وایرلس در دسترس نیست می‌توانید از نرم افزار DriverPack Solution استفاده کنید و یا اینکه با دانلود درایور کارت شبکه برای ویندوز ۱۰ از سایت سازنده، می‌توانید به آخرین نسخه‌ راه انداز کارت شبکه وایرلس دسترسی داشته باشید.

نحوه نصب کارت شبکه وایرلس USB در ویندوز ۱۰ و ۷

نحوه نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ و ویندوز سون از طریق پورت USB آسان است و به‌راحتی می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن از پسش بربیایید. در واقع تنها شامل اتصال کارت شبکه به پورت USB مادربرد می‌شود! در برخی از اوقات مشاهده شده است که می‌بایست CD کارت شبکه را نیز اجرا کنید و درایور مربوطه را نصب نمایید اما در بسیاری از موارد به خصوص ویندوز ۱۰، نیازی به این کار نیست و تنها با اتصال دستگاه به کامپیوتر، سیستم عامل به صورت خودکار وارد مراحل نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ می‌شود.

نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۷ نیز به همین صورت است و شما همانند نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید و در اکثر موارد سیستم عامل می‌تواند به صورت خودکار کارت شبکه را نصب و راه اندازی کند. لذا اگر در نحوه نصب کارت شبکه در ویندوز سون دچار مشکل شده‌اید فقط کافی است که درایور دستگاه خود را از طریق وب‌سایت سازنده و یا CD راه انداز نصب نماید و مراحل را مانند نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ انجام دهید. به عبارتی دیگر شما تنها با دانلود درایور کارت شبکه برای ویندوز ۷ قادر خواهید بود کارت شبکه وایرلس خود را به راحتی نصب نمایید.

نحوه نصب کارت شبکه در ویندوز ۷ ( کارت های اینترنال)

نحوه نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۷ نیز تقریبا همانند نحوه نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ است و شما می بایست درایور مخصوص کارت شبکه وایرلس خود را از طریق سی‎دی مربوطه که به همراه دستگاه عرضه می شود و یا اینترنت نصب نمایید. زیرا درایور وایرلس پیشفرض ویندوز قادر به شناسایی کارت شبکه وایرلس PCI نیست و شرکت های سازنده کارت شبکه وایرلس، به منظور نصب کارت شبکه وایرلس در ویندوز ۱۰ و ۷ ، اقدام به عرضه سی‎دی هایی که حاوی درایور مخصوص است میکنند تا روند نصب کارت شبکه وایرلس بدون مشکل طی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *